Gümrük Düzenlemeleri Teknik Sorunları Semineri Gümrük Düzenlemeleri Teknik Sorunları Semineri 17 Ocak 2015 tarihinde Bişkek’in ONYX otel'inde Devamini oku
KITİAD Yönetim Kurulu KITİAD Üyelerini... KITİAD Yönetim Kurulu KITİAD Üyelerini ziyaret etti             Devamini oku
KITİAD Yönetim Kurulu Üyeleri TC Bişkek ... 11 Aralık 2014: KITİAD Yönetim Kurulu Üyeleri TC Bişkek Büyükelcisini ziyaret etti. KITİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret esnasında Metin Devamini oku
Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91... Cumhuriyetimizin kuruluşunun 91. Yıldönümünü Kırgız Milli Opera ve Balesinin salonunda verildiği bir resepsiyon ile kutlandı. Kırgızist Devamini oku
KITİAD üyeleri ile Kırgız... KITİAD üyeleri ile Kırgız Cumhuriyeti Ekonomi Bakan Yardımcısı’nın düzenlediği yuvarlak masa 7 Kasım 2014 tarihinde Kırgız Cumhuriyet Devamini oku

Kırgızistan Gümrük Birliği’ne üye olması nedeniyle tarımcılık sektöründeki ekim alanının sayısını arttırmaktadır.

17 Ocak 2015

2015 yılında ekim alanın arttırılması öngörülmektedir: ...

Kırgızistan Ekonomi Bakanlığı gönüllü patent temeilnde iş yürüten girişimcilik faaliyeti türlerinin liste sayısını azaltacaktır.

17 Ocak 2015

Kırgızistan Ekonomi Bakanlığı Basın Hizmeti’nin verilerine göre gönüllü patent temelinde iş yürüten girişimcilik faaliyeti türlerinin liste sayısı azalacaktır.

GSYİH’nın ve 2008 yılından itibaren enflasyon oranının yükselmesinden dolayı ...

2015’te yataklar konusunda 60 fazla açık artırmaların yapılması planlanmaktadır.

Jeoloji ve Mineral Kaynaklar Devlet Kurumu madencilik lisansları sağlamak amacıyla 2015’te her ay 4-5 açık artırmayı yapmayı planlamaktadır.

K.C. Tarım Bakanı, Türkiye Ticaret Müşaviri ile fasulye ihracatı konusunu görüştü

K.C. Tarım Bakanlığı Basın Hizmeti’nin bildirdiğine göre, görüşmede Kırgızistan’da yerleştirilen fasulyenin Türkiye’ye ihraç edilmesi konuları görüşüldü. Taalaybek Aydaraliev, Türkiye’ye fasulye ihraç etme potansiyelini arttırmak gerekliliği ile ilgili mevcut durumu Türk tarafına anlattı. “Kırgızistan yıllık olarak 80-100 bin ton fasulye ihraç edebilme kapasitesine sahiptir. Şu anda 1 kg fasulye fiyatı, ortalama olarak 65 somdur, geçen sene 1 kg fasulye fiyatı 128 somdu.” diye konuştu.

Gümrük Düzenlemeleri Teknik Sorunları Semineri

17 Ocak 2015 tarihinde Bişkek’in ONYX Oteli’nde SGS Kazakistan Ltd. Bölge Müdürü Ümid ALOHUCAEV, SGS şirketinin yürüttüğü genel faaliyeti ve sunduğu hizmetlerle (denetim, denetim, gözetim, belgelendirme) ilgili sunum yaptı. SGS şirketinin 13 çeşitli faaliyet türüne göre dünya çapında faaliyet gösterdiğini anlatarak sunduğu hizmetleri ile bilgi verdi.

Sunum esnasında seminer katılımcıları Kazakistan’daki Gümrük Birliği çerçevesindeki mal denetleme işleminin devlet sıhhi ve epidemiyolojik denetiminin gerçekleştirilmesi ile ilgili bilgi aldılar. Bunun yanı sıra, Gümrük Birliği sınırlarında ve gümrük sınırlarında sıhhi ve epidemiyolojik denetimini gerektiren mallar listesi, sıhhi ve epidemiyolojik denetimi ve hijyenik talepleri gerektiren mallar listesi, mal güvenliğini tasdik eden tek bir belge formunun içerikleri ile tanıştılar.

11 Aralık 2014: KITİAD Yönetim Kurulu Üyeleri TC Bişkek Büyükelcisini ziyaret etti.

KITİAD Yönetim Kurulu Üyeleri ziyaret esnasında Metin Kılıç beyin ailesinde yeni bebeğin doğumu münasebetiyle kutlama sözlerini ileterek hediyelerini verdiler.